Pomysł na sypialnię w kawalerce

[Głosów:0    Średnia:0/5]

sypialnia-w-kawalerceJeśli w małym mieszkaniu bark osobnego pomieszczenia, które moglibyśmy zaadoptować na sypialnię, należy zastanowić się w którym miejscu położyć łóżko, aby chociaż w niewielkim stopniu było przytulnie i intymnie. Jeśli kawalerka posiada wnękę sypialniana, to wystarczy dobrać odpowiedniej wielkości łoże. Można odgrodzić je od reszty pomieszczenia za pomocą firany sznurkowej, kotary, a nawet ścianki tekturowo-gipsowej.

W przypadku gdy takiej wnęki brak, podkreślenie odrębnej części mieszkania można zrealizować, malując lub tapetując tę część pokoju innym wzorem lub kolorem.

Chcąc zyskać miejsce na przechowanie pościeli lub innych rzeczy, zainwestujmy z łóżko z wnęką. Jeśli nie ma naszego wymiaru, to dobrym pomysłem będzie zakup wysokiego łóżka, pod które można włożyć koszyki lub pudełka z rozmaitymi bibelotami. Miejsce nad łóżkiem także należy wykorzystać. A zatem regały z książkami u wezgłowia to praktyczny i estetyczny pomysł. Niewielkie pawlacze subtelnie nawiązujące do kolorów ścian, do których można wsadzić niezbyt ciężkie rzeczy. A może wieszaki na kapelusze i biżuterię? To wszystko można umieścić na ścianie nad łóżkiem.

W korzystnej sytuacji są osoby, które mają wysokie pokoje w kawalerce. Wtedy można zainstalować antresolę. Jest to doskonałe miejsce na spanie. Przytulne, intymne i ciepłe. Inne wykorzystanie antresoli, to umieszczenie łóżka dokładnie pod nią. Kolejnym pomysłem na sypialnię jest bark sypialni czyli wersalka ustawiona w pokoju dziennym, która pełni funkcje codziennego siedziska, a na noc jest rozkładana i zamienia się z łóżko do spania. Takie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku mieszkania dla dwojga.

Istnieją również bardziej nowatorskie pomysły takie jak np. łóżko w podeście. Dobudowujemy podest, w którym zabudowujemy łóżko, a na uzyskanej przestrzeni możemy ustawić stolik pod komputer, telewizor czy inne rzeczy. Jeśli podest jest wysoki, to wystarczy rano wsunąć łóżko pod spód. Nie trzeba nawet ścielić. Drugi ciekawy pomysł, który dawniej był bardziej popularny, to łóżko w ścianie. Podnoszone w dzień i opuszczane na noc nie zajmuje miejsca i jest łatwe w obsłudze a nasze mieszkanie uczynimy praktyczną kawalerką.

Udostępnij na:
0
0