Projekt kuchni w stylu góralskim

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się wnętrza inspirowane kulturą góralską, w szczególności kiedy mówimy o kuchni. Oczywiście, tego rodzaju akcenty mogą się znaleźć w kuchni w każdym regionie Polski, nie tylko w Tatrach, bowiem z pomocą przychodzą nam tu gotowe projekty pomieszczeń w tym stylu. Poza tym, zawsze jeszcze możemy skorzystać z programów do aranżacji mieszkania, zezwalającym na samodzielne dobieranie elementy w danym pomieszczeniu, kolorystyki i oświetlenia, a także zobaczenie wizualizacji kuchni w 3D oraz jej rysunku.

Z pewnością, cechą charakterystyczną kuchni w stylu góralskim są wzory, których motywem przewodnim są zboża, przeważnie owies i żyto oraz oset góralski. Nie zapominamy także o drewnianych meblach, skrzyniach, zydlu, stołach, krzesłach i ławach dekorowanych nie tylko sękami i słojami, ale również wyciętymi serduszkami. Poza tym, serduszka i parzenia często upiększają również miski, łyżki, widelce, noże oraz haftowane serwety. Warto podkreślić to, iż elementem obowiązkowych w kuchni góralskiej są skóry baranie, znajdujące się na ławach lub podłodze. Ponadto, na ścianach często poprzypinane są ciupagi i góralskie kapelusze, zaś na półkach czy regałach poustawiane są drewniane kubki, miski czy maselniczki. Oprócz tego, mile widziane są okiennice z drewna, a w oknach haftowane firany i zasłonki.

Nie ulega wątpliwości to, że aby naszej kuchni nadać naturalności, warto wszelkiego rodzaju meble, ławy czy stół zamówić u górali, którzy od lat zajmują się tworzeniem pięknych, rzeźbionych mebli. Oczywiście, w sklepach meblowych odnajdziemy sprzęty i meble stylizowane na góralskie, ale nie są one tak trwałe, ładne i fantastycznie zdobione. Z pewnością, w celu zakupów dodatków do wnętrza kuchennego, takich jak, misy, kubki czy serwety najlepiej też udać się w celu ich zakupu do jednej z tatrzańskich miejscowości. A, co ciekawe niektórzy górale prowadzą sprzedaż swoich wyrobów też przez Internet, a więc by je posiadać, niekoniecznie musimy jechać do Zakopanego, chociaż wycieczka do stolicy Tatr będzie stanowić niemałą frajdę, w szczególności dla dzieci.

Jedno jest pewne, kuchnia w stylu góralskim, jest unikatowa, przytulna, śliczna, swojska i panuje w niej niesamowity klimat. Dlatego nie ma się co dziwić, iż coraz więcej osób w tym stylu aranżuje wnętrze kuchenne. A, jest to o tyle łatwiejsze, że gotowe projekty kuchni w stylu góralskim są ogólnie dostępne, także w Internecie i to za darmo. Poza tym, możemy też kupić projekt kuchni na zamówienie, jeżeli posiada ona nietypowe wymiary, ale musimy się liczyć z tym, że nie będzie on należał do najtańszych.

Udostępnij na:
0
0