Ręcznie robione ozdoby wielkanocne z papieru

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

kwiaty-wielkanocne-z-papieruWielkanoc to Święto, które kojarzy nam się przede wszystkim z różnobarwnymi pisankami. W sklepach możemy nabyć już gotowe tego typu rękodzieło wielkanocne. Możemy również pokusić się o własnoręcznie robione pisanki, które będą cieszyły podwójnie. Jak zrobić oryginalne pisanki? Pomysłów jest cała masa. Możemy na przykład przygotować bardzo pomysłowe i dość łatwe w zrobieniu pisanki mulinowe, filcowe, cekinowe. Mając nieco więcej cierpliwości i czasu, możemy spróbować przygotować ażurowe pisanki z wydmuszek. Bardzo efektowne są również pisanki karczochy ze wstążek i styropianu. Nasze domy i stoły wielkanocne, mogą też zdobić ręcznie robione ozdoby papierowe.

DEKORACJE WIELKANOCNE Z PAPIERU, BIBUŁY, SERWETKI

Na plan pierwszy wysuwają się tu oczywiście pisanki z papieru. Do ich wykonania, możemy sięgnąć po następujące rodzaje materiału: bibuła, serwetki papierowe z motywem wielkanocnym czy też wąskie paski zwykłego papieru. Na drugim miejscu, znajdują się kolorowanki wielkanocne dla dzieci. Wystarczy je wydrukować, wyciąć i dać dzieciom do samodzielnego pokolorowania. Następnie można je wykorzystać jako dekoracje stojące. Mogą też posłużyć one, jako oryginalne kartki wielkanocne. Prócz tego typu ozdób, możemy pokusić się o własnoręcznie wykonane zajączki z papieru. Bardzo efektowne mogą okazać się również wielkanocne koguciki.

KOGUCIK Z PAPIERU KROK PO KROKU

Instrukcja jak zrobić wielkanocnego kogucika z papieru, jest bardzo prosta. Wystarczy kupić plastikowe jajka lub wykorzystać różnobarwne kraszanki. Następnie przygotowujemy: ogon oraz dzióbek z papieru. Ogon – wykonujemy łącząc ze sobą kilka wąskich, różnokolorowych pasków papieru, wykręconych następnie przy pomocy ostrza nożyczek. Dzióbek – wycinamy z czerwonego papieru wąski trapez i składamy go na pół. Następnie przyklejamy obydwa elementy. Oczy wykonujemy, rysując kropki na jajku.

PAPIEROWY KOSZYK WIELKANOCNY – ZRÓB TO SAM

W sieci, nie brakuje też instrukcji jak zrobić koszyczki wielkanocne papierowe. Używa się w tym celu pasków papieru – takich jak do robienia gwiazdek bożonarodzeniowych. Technik jest bardzo wiele, a wszystkie one gwarantują stworzenie niepowtarzalnej dekoracji wielkanocnej. Kiedy indziej, wystarczy przeciąć pudełko tekturowe i nakleić je na brystol. Wnętrze koszyczka, dekorujemy plastikowymi połówkami jajek i palemkami.

GDZIE SZUKAĆ POMYSŁÓW NA OZDOBY ŚWIĄTECZNE?
Tak naprawdę jedynym ograniczeniem, jakie towarzyszy nam w czasie wykonywania dekoracji papierowych na Wielkanoc, to nasza wyobraźnia. To właśnie ona, może nam podpowiedzieć różne, ciekawe pomysły. Warto więc już dzisiaj, zacząć szukać inspiracji na dekoracje wielkanocne z papieru, czyniąc nasze kolejne Święta – wyjątkowymi.

Udostępnij na:
4
1