Przytulna sypialnia w romantycznym stylu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Sypialnia jest szczególnym pomieszczeniem w każdym Sypialnia z drewnadomu, to miejsce w którym powinniśmy się czuć bezpiecznie i przytulnie. Musi nam gwarantować spokojny sen i wypoczynek, dlatego tak ważny jest jej wystrój. Jeśli zależy nam na miłej atmosferze i niepowtarzalnym klimacie, należy zdecydować się na meble drewniane.

Przede wszystkim, warto jest postawić na stonowaną kolorystyką i łagodne kształty, innowacyjność w zakresie wyposażenia sypialni raczej nie jest mile widziana. Oczywiście, najczęściej wybierane jest drewno dębowe, bukowe czy hebanowe, gdyż jest bardzo eleganckie, a poza tym trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.

Najważniejszym elementem w sypialni jest łóżko, które powinno być duże i wygodne, tak aby zapewniało komfort podczas snu. W ostatnim czasie bardzo modne są łoża kolonialne, które charakteryzują się masywnością i ciemną barwą i za ich sprawą możemy się poczuć jak w innej epoce oraz łoża z baldachimem, który z pewnością mogą nas przenieść w świat baśniowy.

Bez wątpienia, obok łóżka powinna znajdować się bardzo przydatna szafka nocna, na której możemy postawić lampkę nocną, budzik, książkę, jeżeli lubimy czytać, a także coś do picia, zwłaszcza podczas ciepłych, letnich nocy.
Poza tym, w sypialni powinny znajdować się szafki i półki na rzeczy osobiste czy pościel, chociaż idealnym rozwiązaniem byłaby przestrzenna garderoba, która nie tylko jest w stanie pomieścić wiele ubrań, ale dzięki temu, że są one na wieszakach, nie musimy ich prasować. I co najważniejsze, doskonale widzimy, co się w niej znajduje, a więc nie musimy szukać długo ulubionej bluzki.

Warto także w sypialni umieścić stylową komodę, która oprócz tego, że pełni funkcję dekoracyjną, służy do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, np. skarpetek czy bielizny, a dzięki pojemnym szufladom, możemy się do nich bardzo szybko dostać w razie potrzeby.

Natomiast, większość pań nie wyobraża sobie tego, by w ich sypialni nie było toaletki, która jest wykonana z naturalnego drewna, dzięki czemu niesamowicie wygląda. Poza tym, jest bardzo funkcjonalna, to przy niej kobiety wykonują poranną i wieczorną toaletę oraz makijaż.

Doskonałym dopełnieniem mebli sypialnianych są drewniane okna i drzwi wykonane z wielkim artyzmem, a także ozdobne karnisze i okiennice, które dodają wnętrzu osobliwego uroku.

Oczywiście, meble muszą doskonale współgrać z kolorystyką ścian, firan, zasłon czy podłogi, a także z innymi dodatkami w postaci obrazów, pamiątek czy lamp. Niektórzy chcąc zapewnić sobie zdrowy sen, w rozplanowani mebli kierują się zadami Feng Shui.

Z pewnością, meble drewniane to synonim elegancji, trwałości i unikatowego wyglądu. Poza tym, jeśli postawimy na sprawdzone marki, będą nam służyć prze długi okres.

Udostępnij na:
0
0