Szkło użytkowe w łazience

[Głosów:0    Średnia:0/5]

szklane-dekoracje-lazienkoweSzklane dekoracje pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Mamy szkło użytkowe i typowo dla ozdoby. Wyroby ze szkła naścienne urozmaicają wnętrza, zwłaszcza, jeśli są wielobarwne. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują witraże tworzone na szkle. Ich zaletą jest to, że zawsze prezentują się inaczej zależne jest to od pory dnia a nawet pory roku. Zdobić nimi można nie tylko ściany, ale również okna, drzwi, szafki i ze szkła witrażowego tworzyć elementy użytkowe dnia codziennego. Podobnie do witraży prezentuje się szkło dekoracyjne do kuchni w postaci wielobarwnych paneli. Czemu więc nie wprowadzić tego wesołego nastroju do łazienki?

Jest to pomieszczenie nie tylko przeznaczone do załatwiania potrzeb fizjologicznych, ale także relaksu podczas kąpieli i innych zabiegów upiększających oraz wpływających dobroczynnie na samopoczucie. Dlatego powinno być przyjemne dla oka jak i ducha. Szklane przedmioty idealnie nadają się do takiej przestrzeni. Po pierwsze są odporne na działanie wody, wilgoci a po drugie mogą przydać się do spełniania dodatkowych funkcji. Urządzając własny pokój kąpielowy decydujemy o kolorystyce ścian, meblach, motywach, jakie pojawią się na płytkach a na końcu dobieramy dodatki. Niech, więc te szklane ozdoby do łazienki też nie będą przypadkowe, ale wpisują się w stylistykę pomieszczenia. Tam również pasować będą zamiast płytek szklane panele ścienne. Ich kolorystyka powinna być odpowiednia dla łazienek; morska, turkusowa, jasno zielona. W takiej łazience od razu po wejściu czujemy się przyjemnie, jak w eleganckiej łaźni, gdzie wszystkie dobrane elementy współgrają.

Obecnie wedle nowych trendów wykonuje się także umywalki i inne przedmioty wyposażenia do łazienek z grubego odpornego na pęknięcia i zarysowania szkła. Przeważnie jest ono kolorowe, rzadziej bezbarwne. Kabiny prysznicowe ze szklanymi wstawkami, prezentują barwne rysunki i tym samym uprzyjemnią każdą kąpiel. Również półki do łazienki można zrobić sobie szklane. Zapewni im to większą odporność przede wszystkim na wilgoć i działanie wody. Pod tym względem są one lepsze niż półki drewniane czy ze sklejki. Prócz tego wymyślono jeszcze wiele innych pięknych przedmiotów nadających się do dekoracji łazienek jak szklane dozowniki do mydła, mydelniczki, karafki na płyn do kąpieli, pojemniczki na waciki, ozdobne pojemniczki na suszone kwiaty, szklane dozowniki zapachowe do łazienek.

Udostępnij na:
0
0