Szukasz tańszych mieszkań? Zajrzyj na przedmieścia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

tanie mieszkania na sprzedaz dla mlodychWśród Polaków największym powodzeniem cieszą się mieszkania niedrogie. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakupienie lokum o sporym metrażu, zlokalizowanego w centrum dużego miasta, gdzie ceny są najwyższe. Gdy zależy ci na oszczędnościach, zajrzyj na przedmieścia, gdzie dostępne są także mieszkania spełniające wymogi popularnego programu Mieszkanie dla Młodych.
Wśród Polaków największym powodzeniem cieszą się mieszkania niedrogie. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakupienie lokum o sporym metrażu, zlokalizowanego w centrum dużego miasta, gdzie ceny są najwyższe. Gdy zależy ci na oszczędnościach, zajrzyj na przedmieścia, gdzie dostępne są także mieszkania spełniające wymogi popularnego programu Mieszkanie dla Młodych.

Sprzedaż mieszkań nie maleje. Nadal kupujemy je z dużą intensywnością, zarówno na użytek własny, jak i w celach inwestycyjnych. Największym powodzeniem ciesz się lokale w dużych miastach, na przykład w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy we Wrocławiu, niemniej jednak także deweloperzy realizujący inwestycje w innych miejscowościach nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Przeciętnie zakup mieszkania oznacza wydatek rzędu 300 tysięcy złotych. Chociaż badania wskazują, że coraz więcej Polaków kupuje lokale za gotówkę, to jednak nadal większość zmuszona jest do zakupienia ich na wieloletni kredyt, co oznacza, że bankowi oddajemy jeszcze więcej. Oczywiście, to, jaki otrzymamy kredyt, zależne jest od naszej zdolności kredytowej, dlatego nie każdy może spełnić swoje marzenia o posiadaniu przestronnego apartamentu.

Jeżeli interesują cię niskie ceny, na przykład w mieście Poznań mieszkania na sprzedaż warto poszukiwać przed wszystkim w dzielnicach oddalonych od centrum, a także na przedmieściach, gdzie także realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Ceny za metr kwadratowy mieszkania spadają wtedy nawet o 2 tysiące złotych w porównaniu do nieruchomości znajdujących się w bardziej prestiżowych lokalizacjach.

Oczywiście, mieszkanie na przedmieściach ma swoje zalety i wady. Zwykle plusem jest cisza i spokój, atrakcyjne, zielone okolice, niższe ceny niż w centrum, ale również trzeba pamiętać o kwestiach dojazdu oraz dostępu do infrastruktury, na przykład szkół, przedszkoli, sklepów.

Podsumowując, jeżeli chcesz kupić mieszkanie niedrogie, a dłuższy dojazd do centrum nie jest dla ciebie niedogodnością, warto sprawdzić mieszkania zlokalizowane na przedmieściach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się już teraz przez internet.

Udostępnij na:
1
0