Szydełkowe ozdoby okienne

[Głosów:2    Średnia:4/5]

piekne recznie robione dekoracjeJeśli zastanawiają się Państwo, jak oryginalnie i niepowtarzalnie zaaranżować wystrój domowego okna, przychodzimy z pomocą i niezbędnymi inspiracjami, posiłkując się w głównej mierze wiodącym trendem, wykorzystującym do dekoracji okien pomysłowe dekoracje wykonane na szydełku.

Obecnie bowiem bardzo modne stało się ozdabianie salonowych lub balkonowych okien ozdobami wykonanymi na szydełku. Możemy kupić je niemalże w każdym sklepie z wyposażeniem jak i zrobić samodzielnie, o ile oczywiście posiadamy niezbędne umiejętności i przede wszystkim – ciekawy pomysł. Do wykonania takich ażurowych ozdób będzie nam więc potrzebny kordonek w odpowiednim kolorze oraz wytrzymałe, dobre szydełko. Celem wykonania uniwersalnej, eleganckiej ozdoby, polecamy w szczególności biały lub delikatnie kremowy kolor kordonka.

Z kolei do bardziej efektownych ozdób możemy wykorzystać nici kolorowe, na przykład w odcieniach pastelowego błękitu, różu lub nasyconej, wiosennej zieleni. Szydełkowane, misternie plecione ozdoby, takie jak chociażby dekoracyjne, krótkie firanki lub kolorowe zasłonki z powodzeniem mogą ożywić i urozmaicić wygląd naszego mieszkania. Zależnie więc od osobistych gustów i aranżacji pomieszczenia, możemy wybrać wzór najbardziej nam odpowiadający. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim bardzo modne i efektowne firanki-makarony, składające się z wielu drobnych sznureczków lub tasiemek, delikatnie powiewających przy otwartym oknie.

Okienne dekoracje wykonane na szydełku doskonale sprawdzą się podczas wszelkich świąt, kiedy to nasze mieszkania dekorujemy okazjonalnymi ozdobami. Na Święta Bożego Narodzeni możemy zatem śmiało wybrać szydełkowane bobki choinkowe lub delikatne, ażurowe gwiazdy. Dekorację taką z powodzeniem możemy zawiesić na cieniutkiej nitce pośrodku okna lub też stworzyć z niej niewielki, elegancki stroik, który następnie umieścimy na parapecie okna.

Z kolei na okazję Świąt Wielkanocnych możemy zdecydować się na zawieszenie nietuzinkowej ozdoby wykonanej na szydełku, to jest misternie plecionej „pisanki” lub kurczaczka. Ozdoby takie, podobnie jak dekoracje bożonarodzeniowe, możemy na oknach wieszać lub ustawiać na parapetach.

Dodajmy jeszcze, iż szydełkowane dekoracje, kojarzące nam się automatycznie z symboliką Świąt Wielkanocnych, doskonale skomponują się ze świeżymi, wiosennymi kwiatami, takimi jak żonkile, narcyzy czy hiacynty, które możemy ustawić w kolorach doniczkach na okiennym parapecie.

Udostępnij na:
0
0