Torebka na prezenty krok po kroku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

torebka-prezentowa-z-gazetyDawaniu prezentów towarzyszy cała otoczka związana z kupnem odpowiedniej rzeczy oraz zapakowaniem jej. Niezależnie czy ma to być prezent pod choinkę dla dziecka czy też upominek gwiazdkowy dla narzeczonej, chcemy by się prezentował ładnie i może nieco tajemniczo. Niekoniecznie każda rzecz wymaga misternego pakowania w pudełka owijania w duże ilości specjalnego papieru do pakowania. Bardzo popularne od lat są torebki. Błyszczące, kolorowe, ze świątecznymi nadrukami, tanie torebki idealne na prezencik świąteczny dla każdego. Korzystamy z nich bo znacznie ułatwiają pakowanie prezentów nie tylko pod choinkę, ale na każdą inną okazję. A czy zastanawialiście się nad samodzielnym zrobieniem torebki np. sposobem origami, z papieru lub gazety? To nie musi być trudne zadanie a co więcej, przysparza ogromnie dużo frajdy i satysfakcji. Można do tego śmiało wykorzystać materiały jakie mamy pod ręką w domu.

Torebka na prezenty z gazety

  • gazeta wielkości adekwatnej do potrzeb, z nadrukami świątecznymi,w kształcie prostokąta
  • mocny klej do papieru
  • długa linijka i ołówek
  • twardy biały karton
  • nożyczki
  • sznurek ozdobny

Gazetę składamy tak, by pozostawić wystający zrąbek szerokości 2cm. Następnie zaginamy go i przyklejamy do krótszego złożonego kawałka. Następnie od brzegów gazety odmierzamy linijką 4 cm z obu stron i zaznaczamy ołówkiem tak by móc łatwo zagiąć je na całej długości. Następnie rozkładamy zagięcie i zginamy je w przeciwnym kierunku tworząc tym samym wgłębienia po bokach torebki. Zaginamy je dokładnie po czym wycinamy z kartonu podkładkę na dno torebki. Powinna być odpowiednio długa na szerokość złożonej gazety i szeroka tak jak zagięcia boczne. Kładziemy ją na gazecie i zaginamy gazetę pozostawiając malutki obrąbek ok. 5 mm. Następnie odchylamy ku górze ten kawałek gazety i w miejscach wcześniejszych zagięć formujemy dno torebki układając je w dwa przylegające do siebie trójkąty. W to miejsce wklejamy podkładkę z kartonu a następnie do niej przyklejamy boki odgiętego papieru formując dno. Powinny być ładnie złożone w kształt koperty. W górnej części zaginamy obrąbek na szerokość 3 cm i docinamy do niego kawałki kartonu. Tym razem górne obrąbki znów wyginamy chowając je do środka formując powrotnie zakładki po bokach. W środek wklejamy wycięte paski kartonu. Na koniec dziurkaczem wykonujemy dziurki przewlekamy sznurek na uchwyty i gotowe.

Tak przygotowaną torebkę możemy wykorzystać do zapakowania prezentu gwiazdkowego dla najbliższych. Jeżeli jednak jest to upominek świąteczny dla szefa, księdza czy nauczyciela, lepiej postawić na gotowe, eleganckie opakowanie.

Udostępnij na:
0
0