Walentynkowe serca z krępiny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

serce-z-bibulyWalentynki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent dla swojej drugiej połowy? Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowe podarunki, być może warto rozważyć pomysł samodzielnego jego wykonania. Ciekawą propozycją może być przygotowanie serca lub innego gadżetu z bibuły na dzień zakochanych, który z całą pewnością wywoła uśmiech i wzruszenie na twarzy drugiej osoby.

Bibuła to jeden z najtańszych i najbardziej ogólnodostępnych materiałów do tworzenia różnego rodzaju ozdób. Chociaż być może kojarzy się nam ona z bibułowymi ozdobami na Wielkanoc czy Boże Narodzenie, to jednak można z niej wykonać także piękne ozdoby na dzień zakochanych. Jednym z pomysłów może być przygotowanie walentynkowego serca z krępiny. Taką ozdobę możesz wręczyć zarówno swojej drugiej połowie, jak i wykorzystać do przyozdobienia pokoju z okazji dnia świętego Walentego. By jednak otrzymać znacznie trwalszą dekorację, zamiast tradycyjnej bibuły sięgnij po krępinę. Jest ona znacznie sztywniejsza, a co za tym idzie, łatwiej będzie nam z niej stworzyć naprawdę efektowną ozdobę. Do wyczarowania pięknego serca z krępiny na Walentynki będziemy ponadto potrzebować kawałek tektury, starą gazetę, taśmę klejącą, klej, nożyczki oraz dowolne materiały do przyozdobienia serca (mogą to być koraliki, wstążki lub na przykład brokat).

Z tektury wycinamy dwa szablony serca. Do jednego z nich doklejamy gazety, a następnie przyklejamy drugie wycięte serce. Z krępiny ucinamy kolejno niezbyt szerokie paski, zaginamy je i owijamy nimi kolejno nasze serduszko. Najlepiej jest to czynić od środka w prawo oraz w lewo, gdyż wówczas efekt będzie najładniejszy. Kiedy serce obwiniemy już krępiną do samego dołu, wówczas pozostaje nam jeszcze tylko przyozdobienie naszego walentynkowego gadżetu. Do dekoracji można wykorzystać właściwie dowolne drobiazgi. Może to być zwykły klej brokatowy, którym wypiszemy inicjały drugiej osoby, ale mogą to być także cekiny, koraliki lub perełki.

Walentynkowe serce z krępiny z całą pewnością może być oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju prezentem dla drugiej osoby. Nic tak nie cieszy, jak podarunki wykonane własnoręcznie – dlatego warto skusić się na stworzenie takiego upominku już na kilka dni przed nadejściem dnia świętego Walentego.

Udostępnij na:
0
0