Wełniana pościel dla dzieci

[Głosów:0    Średnia:0/5]

welniana-posciel-dla-dzieciZdrowy i spokojny sen to jeden z czynników gwarantujących dobre samopoczucie w ciągu dnia. Istotną rolę w jego zapewnieniu odgrywa dobrej jakości pościel. Zdrową alternatywą dla powszechnie używanych kompletów z tkanin syntetycznych są pościele wykonane z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, na przykład wełny, bawełny, czy jedwabiu.
Dużą popularnością, szczególnie wśród okryć dla dzieci, cieszą się pościele wełniane o cennych właściwościach zdrowotnych odpowiadających na potrzeby wrażliwej skóry malucha. Pościel z wełny utrzymuje stałą temperaturę ciała – zapewnia kojące ciepło podczas chłodnych wieczorów i poranków oraz chroni przed przegrzaniem w czasie letnich upałów. Gwarantuje przepuszczalność powietrza, co ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na komfort snu. Sprężyste włókna wełniane zapewniają przyjemny mikromasaż, ponadto hamują rozwój roztoczy, pochłaniają wilgoć nie absorbując kurzu ani brudu, a ich optymalne właściwości hipoalergiczne sprawiają, że są bezpieczne dla alergików i chorych na astmę.

Pościel wełniana jest trwała i wytrzymała w użytkowaniu, jednak aby zachowała dobroczynne dla zdrowia cechy, konieczna jest odpowiednia konserwacja i czyszczenie. Powinno się prać ją ręcznie (temp. 25-30 stopni C) w dużym szafliku lub w wannie, w roztworze wody i płynu z zawartością lanoliny, maksymalnie 2 razy w roku. Dlatego ze względów higienicznych należy owlekać pościel bawełnianą poszewką. Suszymy ją w stanie rozłożonym w przewiewnym i nienasłonecznionym miejscu.

Pościel dla dzieci może być wykonana z najczęściej stosowanej wełny owczej albo z bardziej luksusowych wariantów, takich jak wełna marynosa, alpaki, kozy kaszmirskiej lub wielbłąda, które poza właściwościami termoregulacyjnymi i antyalergicznymi typowymi dla ekologicznych produktów, zapewniają kojące ciepło, przytulną miękkość i delikatność dla wrażliwej skóry dziecięcej.
Komplety pościeli, czyli kołderki i poduszki mogą być w dowolny sposób barwione lub w naturalnych kolorach – białym, kremowym, beżowym, szarym, brązowym. W przypadku koloryzowanych modeli należy zwrócić uwagę na to, czy użyte substancje barwiące nie są szkodliwe dla zdrowia malucha i czy posiadają stosowne certyfikaty jakości.

Dla najmłodszych dzieci polecane są jasne odcienie, a dla nieco starszych dobrze sprawdzą się zestawienia intensywnych kolorów. Praktycznym rozwiązaniem są poszewki ochronne zabezpieczające wełniane włókna przed zabrudzeniami, a jednocześnie zapewniające higienę i świeżość pościeli. Najważniejsze aby były wykonane z naturalnej tkaniny – bawełny, jedwabiu, czy lnu. Urozmaiceniem gładkiej i jednobarwnej pościeli są kolorowe wzory i nadruki. Mogą to być haftowane lub wyszywane elementy albo komputerowo nadrukowane misie, zwierzątka, znaczki postacie z bajek, czy kreskówek.

Udostępnij na:
0
0