Jak zrobić wielkanocny stroik krok po kroku?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pragnąc niebanalnie ozdobić swoje mieszkanie na czas świat wielkanocnych warto pokusić się o własnoręczne wykonanie okazjonalnego stroika. Możemy do tego celu użyć najróżniejszych materiałów, jakie tylko znajdziemy w domu, „pod ręką”.

Do jednych z ciekawszych pomysłów na wielkanocne stroiki należą przede wszystkim ozdoby wykonywane z surowego makaronu. Doskonale nadają się do sklejania na gorąco i łączenia w najróżniejsze formy. Z makaronu możemy więc wykonać tradycyjnego zajączka lub kurczaczka, malując go następnie na odpowiednie kolory za pomocą zwykłych farb plakatowych.

Piękne wielkanocne stroiki można tasze zrobić z elastycznych i giętkich gałązkę, najlepiej wierzbowych lub wiklinowych. Możemy je ukształtować na przykład w formę pisanek lub wspomnianych zajączków. Dodatkowo, możemy obsiać je tradycyjną rzeżuchą lub obłożyć zielonym mchem. Dobrym rozwiązaniem jest również wplecenie kilku gałązek bukszpanu lub pędów z rozwiniętymi już, puszystymi baziami.

Wspólnie z rodziną i dziećmi możemy również zrobić proste dekoracje z papieru i bibuły. Wystarczy do tego celu podstawowa znajomość zasad składania kartoników (orgiami) lub tez własne, autorskie pomysły. Kolorową, cienką bibułkę możemy dowolnie kształtować i wywijać tak, aby przypominała rozwijające się kwiaty. Najlepiej do tego celu użyć materiałów żółtych, zielonych i pomarańczowych, automatycznie kojarzących się z nadchodząca wiosną.

Święta Wielkiej Nocy to w głównej mierze również czas malowania pisanek i wydmuszek. Możemy wykonać je ze zwykłych, kurzych jajek lub wykonać nieco trwalsze i odporniejsze na zbicie materiały. Na nadmuchany balonik możemy na przykład nałożyć warstwę gazet i kleju, który po zaschnięciu utworzy solidną skorupę. Wtedy też należy przebić balonik i przystąpić do dekorowania powierzchni za pomocą farb plakatowych, bibuły, papieru lub koralików. Wzornictwo zależy w tym przypadku już tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

Świąteczne stroiki i dekoracje możemy ustawiać na odświętnie przystrojonym stole, wieszać na drzwiach wejściowych lub w oknach. Bez wątpienia taka ozdoba nie tylko wprowadzi do domu atmosferę zbliżających się świąt, ale również świeży powiew wiosny, nadchodzącej wielkimi krokami.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz