Wnętrze w stylu vintage

[Głosów:0    Średnia:0/5]

sypialnia w stylu vintageVintage to słowo, które zostało pierwotnie zaczerpnięte z branży winiarskiej do mody, a potem w krótkim czasie przeniosło się także na dekorację wnętrz. Vintage to nic innego jak łączenie stylów – tego z poprzednich epok, z tym nowoczesnym, który wykorzystujemy na co dzień. Wnętrza vintage to ciekawa mieszanka, która nigdy się nie znudzi. Nowoczesna sofa i ozdobne poszewki na poduszki z koronką czy haftowane zasłony i firany we wnętrzu high tech będą wyglądały awangardowo i ciekawie. Styl vintage łamie stereotypy, tchnie nowym pomysłem i ciekawymi połączeniami, o których nie pomyślelibyśmy, że mogą do siebie pasować.

Nowoczesne meble z dodatkami z epoki naszych babć to nic innego jak vintage. Czasami nieświadomie nawet mamy do czynienia z tym stylem. Haftowane pokrowce na krzesła i kanapy, które zaprojektowane zostały na zamówienie przez nowoczesnego artystę mogą na pierwszy rzut oka wyglądać jakby do siebie nie pasowały, ale odpowiednio dobrane, będą doskonale się uzupełniały.
Przejawem stylu vintage w sypialni są na przykład nowoczesne ozdoby okienne, ciekawe, nowoczesne oświetlenie ścian, szlifowane gresy na podłodze i łóżko oraz komoda w stylu rustykalnym, a na nim wysokogatunkowe zestawy pościeli haftowanej rustykalnej czy narzuty z haftem. Tak samo jest w ciemnych wnętrzach, których właściciele preferują czerń, antracyt i popiele – do nich idealnie będzie pasowała romantyczna biała pościel z falbankami wyhaftowanymi w kwiaty rodem z dwudziestolecia międzywojennego.
Vintage to połączenie stylu wiejskiego z nowoczesnym. Wyobraźmy sobie kuchnię – staromodne, haftowane zasłonki i zazdrostki w oknach, warkocze czosnku nad kuchnią, drewniany, duży stół na środku, szafki, szafeczki, półeczki a na nich obrusy, bieżniki, serwety z haftem richelieu, a do tego meble z niezwykle modnego lacobelu oraz sprzęt AGD najwyższej jakości z elektronicznym sterowaniem itp. Potencjalnie te elementy do siebie nie pasują, w stylu vintage chodzi właśnie o to, by umiejętnie je ze sobą połączyć.

Udostępnij na:
0
0