Wystrój wnętrz w stylu indyjskim

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wnetrze indyjskieJeśli ktoś lubi mocno zdobione szafy, biurka, stoły, czy krzesła; kolorowe zasłony, poduszki, narzuty; zapach kadzidełek, woń orientu, to powinien urządzić swoje mieszkanie zgodnie z wschodnią klasyką. Hinduski styl wnętrz to jeden z najpopularniejszych tematów w salonach z meblami. Przypadł on do gustu wielu osobom, które aranżują pokoje według egzotycznego zamysłu. n
Ekskluzywne meble ze Wschodu doskonale nadają się do każdego rodzaju wnętrz. Odpowiedni układ i dobór modeli w ciekawy i praktyczny, a także oryginalny sposób zagospodarują pokój. Są to przedmioty z „górnej półki”, dlatego ich cena jest wyższa niż przeciętna, jednak warto zainwestować w piękne i fachowo wykonane rzeczy, aby długie lata móc się nimi cieszyć.

Niektóre meble do salonu są bardzo proste drewniane, nietypowym kształtem jednak wyróżniają się spośród polskich wyrobów, inne natomiast od razu przykuwają wzrok. Mocno zdobione i barwione o różnorodnych splotach, kształtach i wykończeniach. Rozmaite szafy prezentowane w salonach mebli indyjskich zachwycają nie tylko wyglądem, ale także pieczołowitością wykonania. Ich fasony i barwy są tak rozmaite, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Stylowe sofy i fotele przyciągają wzrok każdego. Niektóre są z mocno wygrawerowanymi elementami kultury hinduskiej, inne tylko subtelnie zaznaczają swój kraj pochodzenia, wszystkie natomiast olśniewają swoim pięknym i oryginalnym wykonaniem. Krzesła, pufy i stołki mogą przybrać nawet kształt typowych dla Indii zwierząt, np. słonia. Dostępne są wysokie, niskie, szerokie, wąskie, wykonane zarówno z drewna, jak i metalu.

Meble indyjskie produkowane są ze specjalnie do tego przygotowanego drewna litego, które jest gotowe do eksportu, aby mogło wytrzymać w europejskich warunkach. Stoły, krzesła, biurka, komody i inne meble można zakupić zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niestety zdarzają się dostawcy, którzy handlują podróbkami, dlatego należy wybierać wyłącznie sprawdzonych dostawców.

Indyjski styl mieszkania tworzą nie tylko meble, ale także inne wyposażenie. Od razu można poznać, kto na prawdę jest zauroczony tym miejscem, a kto zwyczajnie ulega obecnie panującej modzie. Regały indyjskie przyozdabiane różnymi pamiątkami z egzotycznego kraju, książki dotyczące orientalnej kultury, muzyka, a nawet zapachy z kuchni tworzą swoisty i niepowtarzalny charakter mieszkania.

Udostępnij na:
0
0