Ekologiczne stroiki świąteczne z szyszek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wzory stroików z szyszekJedną z podstawowych dekoracji świątecznych są stroiki bożonarodzeniowe. Warto wspomnieć o tym, że mogą być one tworzone z różnych elementów, zarówno żywych jak i sztucznych. Jednakże do jednych z najładniejszych należą te, które są stworzone z szyszek. Oczywiście, możemy je zakupić w sklepie bądź wykonać samodzielnie, gdyż wtedy są unikatowe i naprawdę śliczne. Z pewnością, zanim weźmiemy się za ich tworzenie, musimy wcześniej zebrać szyszki, wysuszyć je i pomalować, np. na złoto bądź srebrno.

Jakie stroiki z szyszek są najładniejsze?

Nie ulega wątpliwości, że do jednych z najchętniej tworzonych kompozycji z szyszek należą rogi obfitości, które mogą być wieszane na drzwiach frontowych, nad kominkiem czy też dekorować stoły świąteczne. W tym ostatnim przypadku często upiększane są świecą, zapalaną podczas kolacji wigilijnej. Trzeba dodać, że świąteczne wieńce na drzwi z szyszkami zazwyczaj dekorowane są dodatkowo gałązkami świerku, orzechami pomalowanymi na złoto, laskami cynamonu czy małymi prezencikami. Mile wieszane są też stroiki, posiadające oryginalne kształty. Mowa tu przykładowo o wiązankach w kształcie serca, choinki czy dzwoneczka. Należy dodać, że przeważnie tworzone są one w oparciu o gotowe stelaże, do których przytwierdzane są szyszki oraz bożonarodzeniowe ozdoby. Nie możemy tu pominąć stroików w kształcie gwiazd, w szczególności betlejemskich, które jednoznacznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Poza tym, z barwnych szyszek mogą być też robione choinki z materiałów z recyklingu. W tym wypadku wykorzystywane są zazwyczaj szyszki niewielkich rozmiarów, które przytwierdzane są to formy w kształcie stożka. Następnie kompozycja jest upiększana kokardkami, dzwoneczkami czy aniołkami, także zrobionymi samodzielnie przykładowo z masy solnej, papieru czy filcu. Oprócz tego, bardzo ładnie prezentują się stroiki w kształcie kuli, które najczęściej umieszczane są w ozdobnej misie czy koszyku. Równie piękne są kompozycje w doniczkach, dodatkowo upiększane zielonymi gałązkami, dzięki którym w naszym mieszkaniu pachnie lasem. Warto również wspomnieć o wiszących stroikach z szyszek, które zazwyczaj są podwieszane pod sufitem. Otóż, są one wykonane z ogromnych szyszek, dekorowanych często sztucznym śniegiem, czasami kokardką.

Reasumując, pomysłów na stroiki z szyszek jest znacznie więcej, ale te wspomniane powyżej cieszą się największym zainteresowaniem. Ponadto, kompozycje wyżej opisane są naprawdę ładne i co najważniejsze tanie oraz proste w wykonaniu.

Udostępnij na:
0
0