Pościel z wełny – właściwości zdrowotne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pościel z wełny należy do jednych z najbardziej luksusowych kompletów bielizny pościelowej, gdyż jej zakup wiąże się najczęściej z wydatkiem kilkuset złotych, w związku czym nie każdego na nią stać. Jednak jest warta swojej ceny, gdyż posiada niesamowite właściwości lecznicze i niejednej osobie pomogła w walce z przykrymi dolegliwościami uniemożliwiającymi zdrowy i spokojny sen, dlatego z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

Przede wszystkim, powinni z niej korzystać ci, którzy posiadają problemy reumatyczne, odczuwają bóle stawów czy mają pourazowe zwyrodnienia. Ponadto, już sam splot, za pomocą którego jest pleciona, delikatnie masuje nasze ciało, co skutkuje łagodzeniem nerwobóli czy kłopotów będących efektem urazów kręgosłupa. Nie zapominamy o tym, iż z powodzeniem mogą korzystać z niej także alergicy, z pominięciem osób, które są uczulone na wełnę. Otóż, w tego rodzaju pościeli nie gromadzi się kurz ani nie zamieszkują w niej roztocza czy inne drobnoustroje.

Trzeba powiedzieć o tym, iż ta modna pościel zwykle jest wykonana z naturalnej owczej wełny (marynos), którą na pewno możemy zaliczyć do oddychających bielizn pościelowych. Charakteryzuje się dużą ilością lanoliny, jest niewiarygodnie puszysta, wspaniale reaguje na zmianę temperatury. Do dyspozycji mamy jeszcze pościel z wielbłądziej wełny (camel), która jest mięciutka, miła w dotyku i niezwykle ciepła. Oprócz tego, ogromną zaletą pościeli z wełny jest to, że przepuszcza powietrze, a więc nasza skóra swobodnie oddycha, a my po przebudzeni czujemy się rześcy i wypoczęci. Ponadto, pościel wełniana wspaniale wchłania wilgoć, dzięki czemu nie grozi nam to, iż się w niej zgrzejemy lub będziemy pocić. Należy wyraźnie podkreślić to, iż wełna rewelacyjnie utrzymuje stałą temperaturę, dlatego ani w niej nie zmarzniemy, ani nie będzie nam w niej zbyt gorąco, a więc jest to pościel idealna zarówno na gorące letnie jak i na mroźne zimowe noce.

Poza tym, tego rodzaju pościel dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, ale największym zainteresowaniem cieszą się naturalne odcienie, w szczególności biel, brąz, beż. Z pewnością, w przypadku pościeli wełnianej należy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji, do której używamy wyłącznie specjalnych preparatów zapobiegających jej zniszczeniu podczas czyszczenia. Oczywiście, wykluczone jest jej pranie w pralce, długie moczenie w wodzie czy wystawianie na działanie promieni słonecznych. Jednak, przy odpowiednim użytkowaniu możemy się nią cieszyć przez lata, gdyż jest bardzo trwała i odporna na zniszczenia.

Każdy się chyba zgodzi z tym, iż pościel z wełny doskonale działa nie tylko leczniczo, ale i profilaktycznie, jest doskonałym rodzajem pościeli dla alergików. Dlatego warto ją kupić, tym bardziej iż zapewnia nam komfort podczas snu, zarówno w trakcie lata jak i zimy.

Udostępnij na:
0
0