Świecznik z kieliszka – zrób to sam

[Głosów:1    Średnia:5/5]

swiecznik-z-kieliszkaRęcznie robione świeczniki cieszą się bardzo dużą popularnością. Pomysłów na wykonanie tej ozdoby jest mnóstwo. Miłośnicy rzeczy handmade prześcigają się kolejnych koncepcjach, nie raz zaskakując samych siebie. Liczne efekty pracy możemy podziwiać w internecie i inspirować się pięknymi rzeczami.

Świecznik z kieliszka to kolejny pomysł na dekorację domu za pomocą świec. Nie jest to jednak tak oczywiste, ponieważ koncepcji w tej dziedzinie jest sporo. Przede wszystkim możemy wykorzystać kieliszek do wina. Tradycyjnie w środku umieszczamy wkład do świeczki lub fantazyjnie odlany wosk z knotem. Dodatkowo kieliszek może być zalany do połowy wodą lub innym kolorowym płynem. Do środka można nasypać także piasku, kamyczków lub czegoś innego, ważnie aby nie był to papier ani nic, co może być łatwopalne, a podczas romantycznej kolacji przy świecach nic nie powinno zakłócić wyjątkowej atmosfery.

Ciekawą koncepcją jest odwrócenie kieliszka do góry nogami i położenie świeczki na nóżce. Dzięki temu możemy udekorować wnętrze kieliszka, wkładając pod niego dowolne ozdoby, kwiaty, kokardy, owoce, w zależności od okazji. Taki stroik będzie świetnym podarunkiem w dniu zakochanych. Dobrym pomysłem jest pomalowanie kieliszka w specjalny wzór lub doklejenie ozdobnych detali.

Jeśli świecznik z kieliszka do wina ma być ozdobą świąteczną, można wykorzystać bombki, czerwone kokardki, jemiołę, sosnę i inne rzeczy, które kojarzą się nam z Bożym Narodzeniem. Bardzo pięknie można przystroić świeczniki-kieliszki na rozmaite okazje, np. na wesele, chrzest, sylwestra czy także na święto zakochanych.

Świecznik z kieliszka po winie jest bardzo praktyczną rzeczą, gdyż stosując metodę odwróconego kieliszka, możemy go ponownie użyć w zastawie stołowej, oczywiście zakładając, że po spełnieniu swojej roli jako świecznik nie będzie ani odrobię ubrudzony woskiem. Drugim plusem tej wielofunkcyjności jest możliwość zaoszczędzenia miejsca w domu i dostosowanie świecznika do okoliczności. A jeśli przychodzą niespodziewani goście, to w kilka chwil możemy przygotować niepowtarzalną dekorację stołu.

Udostępnij na:
0
0