Gotowe domy drewniane na działkę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

domy na zamówienieOkazuje się, że budowa domu wcale nie musi być skomplikowana, droga i długotrwała. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się drewniane domy z prefabrykatów. Są one budowane z gotowych elementów odpowiednio przygotowanych i obrobionych jeszcze w fabryce. Szczególnie istotne jest całkowite wysuszenie drewna przed jego użyciem.

Budowa drewnianego domu rozpoczyna się od postawienia szkieletu z drewnianych słupów. Następnie na plac budowy kolejno dowożone są pozostałe drewniane elementy, z których zostaną wykonane ściany, strop i wykończenie domu. Ekipa budowlana nie może oczywiście zapomnieć o wszelkich instalacjach, rurach i izolacji ścian domu. Ostatnim etapem jest zabezpieczanie drewna przed pleśnią, grzybami i szkodnikami.

Gotowy dom drewniany może robić naprawdę duże wrażenie. Zwłaszcza jeżeli zrobiony jest z bali sosnowych lub świerkowych. Najbardziej popularne domy z półproduktów to domy kanadyjskie. Charakteryzują się one tym, że są robione tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. Oprócz drewna wykorzystywana jest wełna mineralna, płyty wiórowe, gips.

Wiele słyszy się o tym, że domy z drewna są bardzo energooszczędne. Rzeczywiście drewno zdecydowanie skutecznie zatrzymuje ciepło. Dzięki temu domu z drewna nie trzeba ogrzewać tak bardzo jak domów murowanych. Natomiast wiele osób zastanawia się czy rzeczywiście tego typu domy są solidne, trwałe i bezpieczne. Podejrzany wydaje się im niski koszt budowy drewnianego domu oraz krótki czas w jakim on powstaje. Wszystko to jednak dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, a dzisiejsze techniki ich obróbki są tak zaawansowane, że można mieć pewność iż zostaną odpowiednio przygotowane.

Jeszcze kilka lat temu jakość drewna pozostawiała wiele do życzenia. Nie było ono przede wszystkim wystarczająco wysuszone. Jednak dzisiaj jego jakość nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Co do bezpieczeństwa natomiast – czy drewniany dom nie jest zagrożony łatwiejszym wybuchem pożaru? Rzeczywiście drewno wydaje się być materiałem łatwopalnym, jednak skutki wybuchu pożaru w domu drewnianym i murowanym są bardzo podobne. Natomiast drewniane ściany pokrywane są specjalnym impregnatem, który w znacznym stopniu zabezpiecza dom przed pożarem.

Wniosek z tego jest taki, że jeżeli ktoś marzy o własnym domu, ale przypuszcza że koszty jego budowy i utrzymania mogą być zbyt duże, powinien zapoznać się z kilkoma ofertami producentów domów drewnianych. Szybko się przekona, że na pewno są godne przemyślenia. Już tyle osób, które nigdy nie spodziewały się, że będzie je stać na własny dom cieszą się ciepłą, rodzinną atmosferą właśnie w całorocznym domu z drewna.

Udostępnij na:
0
0