Jak sprawnie umeblować kuchnię?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak urządzić kuchnię?Jeśli Twoja kuchnia wymaga natychmiastowego remontu, nie zwlekaj, już teraz wybierz się do salonu meblowego i znajdź swoje wymarzone meble kuchenne. Boisz się, że nie będzie Cię stać na takie meble? Nie można martwić się na zapas – czasem wystarczy odwiedzić kilka salonów meblowych, a okaże się, że ceny w jednym salonie wcale nie będą równe cenom w drugim. Jako sprytny klient, powinieneś zajrzeć również na strony internetowe (nie pomijając internetowych aukcji), gdzie można znaleźć prawdziwe cuda w bardzo przystępnych cenach.

Uwaga! Czasem lepiej jest dołożyć 100 lub 200 złotych więcej i cieszyć się solidnym kuchennym stołem, niż poskąpić paru groszy na mebel, który po pół roku i tak się zepsuje…

JAKIE MEBLE KUCHENNE SĄ NAJMODNIEJSZE?

Wszystko zależy od tego, jaki metraż kuchni posiadasz – do mniejszych przestrzeni proponuję szafki tworzone na wymiar lub niskie kredensy z szafkami do zabudowy urządzeń AGD (jedna z najciekawszych propozycji producentów mebli kuchennych), na większych przestrzeniach można zaszaleć i zdecydować się na kuchenną meblościankę lub zestaw mebli o wymiarach proponowanych w salonie meblowym (dzięki czemu tańszych). Trzeba też się zastanowić nad aranżacją kuchni – czy będzie miała ona charakter pomieszczenia otwartego, jedynie ladą, meblościanką lub niskim kredensem oddzielonego od pokoju dziennego, czy też będzie ona pomieszczeniem zamkniętym lub w połowie zamkniętym, tzn. zamykanym na przesuwane drzwi lub oddzielonym od salonu za pomocą szklanych ścian (idealne rozwiązanie do nowocześnie urządzonych mieszkań). Jest to jedna z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć podczas remontu kuchni.

KOSZT ZAKUPU NOWYCH MEBLI DO KUCHNI

Wartość mebli kuchennych zależy od materiału, z jakiego są wykonane oraz od ich wymiaru. Dodatkowo meble kupowane w zestawach są tańsze od tych dobieranych (niestety, często ich wymiary nie pasują do wielkości danego pomieszczenia).

Ceny są też wyższe, jeśli zdecydujesz się kupić meble na wymiar i samemu (lub przy pomocy firmowych projektantów) stworzyć ostateczny kształt swojej kuchni – cena jest tu zależna m.in. od ilości szafek, ich wymiarów i głębokości, materiałów, z jakich są wykonane, a nawet od rodzaju szkła, które będzie wykorzystane podczas ich tworzenia – mimo wszystko, jeśli chcesz, żeby kuchnia wyglądała stylowo, a jednocześnie pasowała do charakteru Twojego domu, warto jest zainwestować w takie właśnie umeblowanie kuchni.

Warto też zaznaczyć, że aranżacja kuchni wielu osobom sprawia niemały kłopot. Dlaczego tak się dzieje? To chyba wynik tego, że kuchnia jest sercem domu – nie może więc wyglądać jak muzeum, trzeba czuć w niej ciepło i miłość, wiążącą domowników.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz