Kompozycje kwiatowe na Wszystkich Świętych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

fioletowe kwiaty na cmentarzKiedy zbliża się dzień Wszystkich Świętych kupujemy znicze, ale także planujemy jakie dekoracje zaniesiemy na groby. Możliwości jest rzeczywiście sporo. Najpierw trzeba podjąć decyzję czy zrobi się kompozycje kwiatowe samodzielnie, czy też wymyśli się jak mają wyglądać, a potem zamówi. Poza tym można oczywiście kupić coś gotowego. Kolejna sprawa to rodzaj i kolor kwiatów. W listopadzie najczęściej wybiera się oczywiście chryzantemy, ale kwiaty te mogą bardzo różnie wyglądać. Ewentualnie można przemyśleć możliwość wykorzystania sztucznych chryzantem lub innych kwiatów, bo są one odporniejsze na jesienna pogodę.

Większość osób wybiera jednak żywe kwiaty. Nawet jeśli nie przetrwają na cmentarzu zbyt długo, to przynajmniej dopóki zachowają świeżość będą piękne wyglądać. Zawsze można też kupić kwiaty w doniczce. Spacerując  pomiędzy grobami 1 listopada można podziwiać zarówno klasyczne, jak i nowoczesne kompozycje cmentarne. Są to mniejsze lub większe wiązanki, stroiki oraz wieńce. Prawie każda dekoracja zawiera chryzantemy. Mogą być bardzo duże lub całkiem drobne, jedno albo kilku kolorowe, otoczone różnymi dodatkami lub po prostu ułożone w wazonie. Kupienie kilku kwiatów i wykonanie z nich bukietu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak chce się użyć takich dodatków, jak gipsówka, gałązki świerku, liście, trawy, wstążka czy kokarda, trzeba postarać się nieco bardziej. Wykonanie stroika albo wieńca na Wszystkich Świętych wymaga pewnych umiejętności oraz wygospodarowani na to odpowiedniej ilości czasu.

Oczywiście wcale nie zawsze jest tak, że im bardziej ozdobna kompozycja kwiatowa, tym bardziej jest atrakcyjna. Proste i eleganckie wiązanki z chryzantem również mogą prezentować się bardzo ładnie. Kwiaty te są symbolem śmierci oraz żałoby. Kojarzą się nam także z jesienią. Właśnie dlatego nadają się idealnie na Wszystkich Świętych. Jednak niektórzy zanoszą 1 listopada na cmentarz róże, lilie albo anturium. Wiązanka, stroik lub wieniec na grób może być też zrobiony z różnych kwiatów, co często prezentuje się bardzo ciekawie. Natomiast w ogóle najważniejsze jest to, żeby pamiętać o bliskich zmarłych i odwiedzać ich gruby nie tylko na początku listopada.

Udostępnij na:
0
1