Modne koce na sofę, fotele i wersalkę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jednym z podstawowych mebli, które najczęściej znajdują się w salonie, czasami w bibliotece czy w pokoju młodzieżowym lub dziecinnym są fotele i wersalka. Przede wszystkim, powinny one idealnie ze sobą komponować, w związku z czym najlepiej jest kupić gotowy zestaw meblowy złożony ze stylowych foteli i wersalki. Ponadto, najczęściej udekorowane są nie tylko poduszkami, ale i pięknymi kocami, które dodają im niesamowitego wyglądu.

Warto podkreślić to, iż z wyborem pięknego koca na wersalkę i fotele nie będziemy mieć najmniejszego problemu, gdyż iż asortyment jest przeogromny. Otóż, na wystawach sklepowych odnajdziemy przepiękne pledy, zarówno tradycyjne jak i bardzo oryginalne, zdobione niepowtarzalnym wzornictwem.

W tym sezonie możemy, zauważyć, iż rządzić będą pledy dekorowane motywami hiszpańskimi, które cechują się najwyższą jakością, dlatego nie bez przyczyny uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Nie mniej urocze są koce w stylu portugalskim lub egipskim, zwłaszcza gdy są ozdabiane frędzlami. Ponadto, hitem numer jeden są wyroby w cętki czy panterkę, ponieważ doskonale wpisują się w szalenie popularny styl etniczny. Nie należy też się obawiać bogatej ornamentyki charakterystycznej dla koców orientalnych, zwłaszcza indyjskich. Mile widziane są również motywy zwierzęce, roślinne oraz kratka.

Poza tym, modne koce mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, które mienią się w całej palecie barw. Z pewnością, godne uwagi są tu koce z naturalnej wełny, które są delikatne i miękkie oraz prozdrowotne. Z pewnością, rewelacyjną dekoracją wersalki i foteli są koce samodzielnie wykonane na drutach, które czasami przypominają dzieło sztuki, jedyne w swoim rodzaju. Przede wszystkim, tego rodzaju wyroby zdobione są pięknymi ściegami, układającymi się przeważnie we wzory kwiatowe. Nie zapominamy tu również o delikatnych kocach bawełnianych, które najczęściej są dwustronne, dlatego są bardzo praktyczne.

Warto też wspomnieć o tym, iż bardzo eleganckie są koce z dodatkiem satyny, gdyż posiadają metaliczny połysk i wspaniale pasują do luksusowych pomieszczeń.

Kluczową rolę odgrywa także kolorystyka gustownego koca na wersalkę i fotele. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tym sezonie trendy są jaskrawe odcienie jak żółć, pomarańcz, seledyn, turkus, które może i są piękne, ale nie pasują do każdego wnętrza. Dlatego nie zawsze należy ślepo podążać za trendami mody, gdyż czasami o wiele lepszym rozwiązaniem będą narzuty w odcieniach brązu, beżu, szarości, które należą do uniwersalnych barw.

A, więc asortyment koców na wersalkę i fotele jest przeogromny. Jednym słowem, każdy wśród licznych propozycji pięknych wyrobów, odnajdzie idealny pled do swojego salonu, sypialni, biblioteki czy pokoju dziennego.

Udostępnij na:
0
0