Jak tanio urządzić mieszkanie w zgodzie z Feng Shui?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

feng-shui-domJesteś właśnie na kupnie mieszkania? A może planujesz gruntowny remont i zastanawiasz się, jak tanio i fajnie urządzić mieszkanie. Obecnie panuje moda na styl rustykalny, skandynawski, minimalistyczny i… Feng Shui. O tym ostatnim jest szczególnie głośno a to za sprawą powszechnej mody na zdrowy tryb życia, jak się okazuje, nie tylko w kwestii żywienia. Chcemy dobrze się odżywiać ale i zdrowo mieszkać. Coraz częściej decydujemy się więc na rozwiązania, które przybyły do nas z dalekich Chin. Czym właściwie jest Feng Shui? To przede wszystkim właściwe rozplanowanie przestrzeni, w której żyjemy tak, by miała ona korzystny wpływ na naszą egzystencję. Postaramy się w niniejszym artykule pokrótce przedstawić Państwu zasady urządzenia mieszkania w stylu Feng Shui jak najmniejszym kosztem.
Pomysły na wystrój sypialni w stylu Feng Shui
Punktem centralnym powinno być oczywiście duże drewniane łoże. Nie może ono jednak stać pomiędzy drzwiami a oknem a nasze nogi nie mogą być skierowane w stronę wyjścia. Zaleca się, by pod łóżkiem nie chować żadnych „skarbów”, ponieważ zakłócają one spokojny sen. Wszystkie meble, które znajdą się w pokoju sypialnym muszą występować podwójnie, np. 2 krzesła, 2 stoliki, 2 szafki. Jeśli więc chcesz tanio urządzić sypialnię, zrezygnuj z niepraktycznego umeblowania.
Jak urządzić kuchnię w stylu Feng Shui?
Tu już nie jest tak łatwo. O ile najlepsze i najtańsze drzwi wewnętrzne nie będą sprawą trudną o tyle samo ułożenie sprzętów w tym wnętrzu może okazać się nie lada wyzwaniem. Na przykład kuchenka elektryczna nie może stać koło zlewozmywaka a projekty mieszkań najczęściej zakładają właśnie taką wersję. Tanim rozwiązaniem będzie w tym wypadku powieszenie między nimi drewnianej łyżki.
Interesujące aranżacje do salonu
Pokój dzienny ma być miejscem wypoczynku i regeneracji sił oraz ducha. Wszystko tutaj musi być logistycznie rozplanowane. Pierwszy i podstawowy punkt to najwyższej jakości meble. Nie możemy zatem kupować danego mebla jedynie dlatego, że właśnie on nam się spodobał na wystawie sklepowej, gdyż umieszczając go w pomieszczeniu o zupełnie innej aranżacji gustowny mebel może okazać się nie tylko kiczowatym bublem ale i może zakłócać pozytywną energię.
Pamiętaj! Dekoracje i ozdoby dla domu czy mieszkania to w stylu Feng Shui podstawa. Puste meble, białe ściany czy nieciekawe podłogi, parkiety, panele bądź dywany skutecznie obniżają nasza wyobraźnię i kreatywność. Należy to wziąć również pod uwagę wybierając projekty i dekoracje pokoju dziecięcego.

Udostępnij na:
0
0