Jak udekorować okno w pokoju młodzieżowym?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak udekorować okno w pokoju młodzieżowymChyba każdy rodzic nastolatka dobrze wie, że nie warto próbować narzucać dziecku swój styl, jeśli chodzi o wystrój pokoju. W związku z tym najlepiej urządzać go wspólnie. Każdy element ma tutaj znaczenie, nawet okno oraz jego wystrój.

Jeśli chodzi o aranżację okna w pokoju młodzieżowym, to zwykle stawia się na nowoczesne rozwiązania. Wiele młodych osób będzie zadowolonych z kolorowych firanek. Zamiast tradycyjnej bieli można wybrać coś pomarańczowego, zielonego, niebieskiego itd. Poza tym dostępne są również firany we wzory. To samo dotyczy zresztą zasłon, natomiast warto pamiętać o tym, że jeśli firany są we wzory, to zasłony powinny być gładkie i odwrotnie. Jeśli chodzi o wzory, to może to być kratka czy paski, ale również coś znacznie bardziej oryginalnego oraz wesołego. Wybierając firany i zasłony należy oczywiście pamiętać o tym, aby pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Wszystko razem powinno tworzyć przytulną atmosferę, a także taką dzięki której młoda osoba będzie dobrze się czułe w swoim pokoju. Warto pamiętać o tym, aby było jak najwięcej światła.

Ponieważ dziewczęta i chłopcy wykorzystują czasem parapet jako rodzaj półki, być może bardziej odpowiednie okażą się rolety czy żaluzje. Można je podciągnąć do wybranej wysokości. Są wygodne i minimalistyczne. Poza tym szeroki wybór materiałów i kolorów powoduje, że mogą stanowić idealne uzupełnienie wyposażenia pokoju. Natomiast jeśli chodzi o nowoczesne i proste rozwiązania, które są jednocześnie bardzo eleganckie można wziąć pod uwagę zasłony panelowe. Wyglądają efektownie i oczywiście robione są z różnych rodzajów tkanin i rozmaitych wersjach kolorystycznych. Młodym dziewczętom może spodobać się poza tym rozwiązanie w postaci zasłon asymetrycznych. W ogóle dziewczęta na pewno przykładają większą uwagę do aranżacji okna we własnym pokoju niż chłopcy. Nie oznacza to jednak, że chłopcom jest wszystko jedno jakie mają zasłony. Nie zauważą różnicy między drogimi i tanimi firankami, ale może im po prostu przeszkadzać wygląd tego, co znajduje się dookoła czy na oknie. Jeśli pozwolimy nastoletniemu dziecku na wykazanie inicjatywy jeśli chodzi o pomysł na wystrój okna, może to być dla niego bardzo mobilizujące oraz ciekawe. To na pewno lepszy pomysł niż wzajemne krytykowanie swoich pomysłów. Nie zawsze łatwo o porozumienie dorosły-nastolatek, ale naprawdę jest to możliwe.

Udostępnij na:
0
0