Wykonanie kartki wielkanocnej z kurczakiem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dekoracje wielkanocne handmadeZ okazji świąt wielkanocnych zwykło się rozsyłać bliskim oraz rodzinie efektowne i eleganckie karki okolicznościowe z życzeniami. Alternatywą dla prostych pocztówek mogą okazać się stylowe i pomysłowe kartki wykonane samodzielnie lub z pomocą najmłodszych domowników.

Aby wykonać oryginalną i ciekawą kartkę wielkanocną z wizerunkiem symbolicznego kurczaczka lub zajączka należy najpierw przygotować niezbędne materiały – blok rysunkowy, papier kolorowy, marszczoną bibułę, skrawki tkanin oraz dodatki, takie jak wstążki, koraliki czy barwione piórka. Niezbędny z pewnością okaże się również klej oraz nożyczki.

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie zastanowić się nad pożądanym szablonem pocztówki. Może to być na przykład kartka jednostronna, jak również otwierana i łatwa do ustawienia na na świątecznym stole. Z powodzeniem możemy na przykład wyciąć z bloku technicznego lub twardej tektury prosty kształt kurczaczka, którego następnie ozdobimy w ciekawy i oryginalny sposób.

Wielkanocnego kurczaczka najlepiej będzie wykonać z żółtego lub pomarańczowego papieru bądź cienkiej bibuły z ładną fakturą. Aby nadać ozdobie więcej przestrzenności, można dodatkowo użyć również kolorowej waty, sztucznego futerka lub błyszczącego materiału. Szczegóły z kolei, takie jak oczy czy dzióbek warto zrobić z koralików lub niewielkich guzików.

Obok wielkanocnego kurczaczka na ozdobnej, ręcznie zrobionej pocztówce można również umieścić kolorową pisankę, wykonaną z dzianiny, koronki lub kawałków materiału. Żółtego kurczaka z papieru lub bibuły można równie dobrze umieścić wewnątrz pisanki, obok rysując lub wyklejając wiosenne gałązki z baziami.

Niezależnie od rodzaju kartki, jej formy i kształtu, wewnątrz lub na odwrocie powinny również znaleźć się eleganckie, poważne życzenia świąteczne. Krótki tekst lub rymowany wierszyk o tematyce wielkanocnej powinien przede wszystkim wyrażać nasze ciepłe uczucia wobec rodziny i bliskich. Warto więc użyć do tworzenia życzeń sformułowań takich jak „Drodzy Rodzice” czy „Kochane Dzieci”.

Gotową kartkę z efektownym kurczaczkiem oraz szczerymi życzeniami zdrowia i szczęścia należy włożyć do kolorowej koperty i przewiązać wstążką. Po rozpakowaniu wielkanocną pocztówkę będzie można ustawić w widocznym miejscu lub na świątecznym stole jako nietuzinkową dekorację.

Udostępnij na:
0
0