Oryginalne sposoby na ozdobienie domu przed Wielkanocą

[Głosów:1    Średnia:5/5]

wielkanocna-dekoracja-domuGdy zbliżają się Święta Wielkanocne. Powoli zaczynamy planować jak je spędzimy, co ugotujemy i upieczemy. Bardzo ważnym elementem każdych Świąt są ozdoby. Żeby je przygotować również potrzebny jest dobry pomysł i trochę czasu. Natomiast wpływają one na atmosferę i przeżywanie Wielkanocy. Zwykle ich zrobienie może też być zajęciem dla całej rodziny, dzięki czemu możliwe będzie wspólne spędzenie czasu jeszcze przed Świętami. Poza tym im więcej osób, tym więcej pomysłów.

Tradycyjnie na Święta Wielkanocne robi się stroiki z bukszpanu, bazi, pisanek, kurczaczków itp. Natomiast coraz częściej pojawiają się też wianki wielkanocne na drzwiach. Chociaż w ogóle wianki na drzwi kojarzą się bardziej z angielskim Bożym Narodzeniem, to z pewnością bardzo dobry pomysł. Takie wieńce robi się najczęściej na wiklinowej lub drucianej podstawie w kształcie koła. Można wykorzystać wszystko to, co zwykle znajduje się w stroiku, ale pojawiają się też takie ciekawe pomysły, jak na przykład wieniec ze skorupek jaj i białych piórek. Czasami też używa się kwiatów, jednak wówczas wieniec będzie bardzo nietrwały. Natomiast w ogóle przeróżne kompozycje z kwiatów mogą stanowić rodzaj pięknych dekoracji wielkanocnych. Można używać do nich zarówno kwiatów ciętych, jak i doniczkowych. Zwykle podczas Wielkanocy dostępne już są narcyzy, tulipany, hiacynty i frezje. Układa się je w wazonach, koszach czy ozdobnych donicach i mogą z powodzeniem zastąpić stroik na wielkanocnym stole.

Żeby doniczki z wiosennymi kwiatkami wyglądały oryginalnie i świątecznie warto jakoś je ozdobić. Chociażby makaronem… Ozdoby wielkanocne z makaronu to naprawdę interesujący pomysł. Okazuje się, że można robić z niego różne rzeczy. Jeśli faktycznie chcemy udekorować doniczkę najlepiej obkleić ją kilkoma rzędami makaronu o różnych kształtach. Kiedy klej wyschnie można go pomalować. Inny pomysł to sklejanie ze sobą kilku rodzajów makaronu, tak aby powstał na przykład kurczaczek czy baranek. Można też robić łańcuchy makaronowe. Wystarczy makaron, sznurek i klej. Na pewno goście zdziwią się, kiedy zobaczą takie dekoracje. Natomiast aby ich zaskoczenie i podziw były jeszcze większe można samodzielnie zrobić kurczaczki i zajączki, zamiast je kupować. W jaki sposób wykonać świąteczne zwierzątka? Stosując wielkanocne origami. Oczywiście trzeba znaleźć dobrą instrukcję, najlepiej z opisem oraz rysunkami, i ściśle się jej trzymać. Można też wykorzystać sztukę składania papieru podczas dekorowania stołu. Istnieją bowiem ciekawe sposoby na poskładanie serwetek, tak żeby miały kształt kwiatu, ptaka czy łódki. Natomiast pomiędzy wymyślaniem tych wszystkich oryginalnych dekoracji warto znaleźć też czas na zrobienie tradycyjnych pisanek.

Save

Save

Udostępnij na:
1
0Dodaj komentarz