Zimowa dekoracja okna

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wystroj-okna-na-zimeDekoracje na Boże Narodzenie z reguły kojarzą się jedynie z ozdobami wieszanymi na choince. Choć jest ona bezapelacyjną gwiazdą nie można zapominać, że tę magiczną atmosferę powinno się czuć w całym domu. Dlatego udekorować powinno się także okna. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Spokojnie, właśnie po to tutaj jesteśmy, żeby ci pomóc. Przedstawimy kilka możliwości, z których wybierzesz jedną lub więcej, które najbardziej przypadną ci do gustu. Miłego wybierania!

Propozycja numer jeden kryje się pod hasłem zasłon. Wielu z pewnością powie, że się pomyliliśmy bo przecież ta ozdoba jest obecna obok okna przez cały rok. I macie rację. My jednak proponujemy zamienić dotychczasowe na bardziej odświętne. W sklepach bez problemu znajdziecie modele wykonane z eleganckich aksamitów czy błyszczących satyn. Jeśli nie chcecie inwestować w nowe zasłony proponujemy odświętne elementy dekoracyjne jako dodatek do dotychczasowych. W tym roku królują kryształy wiszące równolegle do zasłon lub użyte jako zapięcie do materiału. Dzięki temu zasłony zyskają nietuzinkowy kształt.

Druga propozycja jest nieco bardziej przyciągająca uwagę. Chodzi bowiem o światełka. Ich niewątpliwą zaletą jest dostępność oraz stosunkowo niska cena. Najlepszy efekt osiągniesz gdy w ten sposób ozdobisz duże okna – im większe tym lepiej światełka będą się prezentować. Można oczywiście inwestować duże pieniądze w oświetlenie. Czasami jednak warto postawić na minimalizm, który na pewno nie wyjdzie na złe. Przepych potrafi zabić nawet najładniejszy wystrój.

Do tej pory ozdabialiśmy przestrzeń przed oknem lub jego framugę. Przyszedł czas na powierzchnię samego okna. Tutaj pole do popisu jest największe. Prym wśród ozdób wiodą papierowe śnieżynki, dodatkowo upiększane dodatkowo przy pomocy sztucznego śniegu. Nie musisz tutaj zdawać się na własne zdolności i skorzystać z gotowych szablonów śnieżynek dostępnych na stronach internetowych. Jeśli jednak nie chcesz spędzać czasu nad wycinaniem płatków śniegu możesz zainwestować w gotowe naklejki czy witraże na okno. Chociaż drugie z wymienionych możesz także wykonać samodzielnie. Zaangażuj do tej pracy swoją pociechę i spędź z nią czas w nietuzinkowy sposób. Oprócz witraży producenci przygotowali także ozdoby do malowania dla dzieci, które także możesz użyć jako okiennej dekoracji.

Okno to jedno, nie można jednak zapominać o parapecie. Na co dzień królują na nim żywe rośliny. Na czas Świąt warto je zastąpić na przykład ozdobami origami czy quillingowymi dekoracjami.

Na koniec dwie propozycje dla gwiazdy Świąt czyli choinki. Jeśli masz dość tradycyjnych bombek poświęć chwilę czasu i wykonaj szydełkowe ozdoby, które urzekną cię swoją delikatnością. Doskonałym towarzystwem dla nich będą filcowe i płytowe dekoracje. Na pierwszy rzut oka niepozorne materiały nadadzą świątecznemu drzewku wspaniałego i przede wszystkim niepowtarzalnego charakteru.

Save

Udostępnij na:
0
0