Kabina prysznicowa z płytek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

plytki-do-prysznicaWe współczesnej aranżacji wnętrz od dłuższego już czasu panuje moda na wszelkiego rodzaju płytki. Ten materiał wykończeniowy bardzo często pojawia się na naszych ścianach. Na przykład jako tradycyjne lub ozdobne kafelki do kuchni czy łazienki czy też bardzo pomysłowe plastikowe kafelki imitujące naturalny lub ozdobny kamień, drewno czy cegłę.

Poza tym płytki nierzadko goszczą też na naszych podłogach. Jest to wówczas tak zwany gres szkliwiony lub gres polerowany bądź równie modna terakota drewnopodobna. Nie brak również i takich domów, w których płytki wykorzystuje się do wykończeń schodów. Są to najczęściej kafelki antypoślizgowe. Jednakże najczęstszym pomieszczeniem, w jakim pojawiają się płytki to łazienka. Specjaliści określają tego typu materiał wykończeniowy jako glazura łazienkowa. Może ona przybrać bardzo tradycyjną formę lub też pojawić się jako tak zwana mozaika jedno – lub różnokolorowa.

Płytki mozaikowe w łazience, bywają wykorzystywane w różnych celach. Najczęściej kładzie się je na ścianę. Służą również jako obudowa brodzika lub wanny. Często też wykonywane są z nich kabiny prysznicowe. Do naszej dyspozycji są trzy tego typu rozwiązania. Pierwsze z nich to zabudowa z kafelków oraz drzwi wnękowych. Drugie to wyłożenie płytkami mozaikowymi wnętrza szklanego brodzika. Trzecia opcja to mozaika na podłodze kabiny.

Pierwsze rozwiązanie polecane jest głównie do małych wnętrz. Nie tylko podnosi ich estetykę. Nie pozostaje też bez znaczenia dla realnego powiększenia wolnej przestrzeni. Dwie pozostałe opcje zalecane są do dużych pomieszczeń łazienkowych. Pełnią w nich wówczas głównie funkcję ozdobną. Podkreślają jednocześnie stylowość czy nowoczesność wnętrza.

Kabina prysznicowa z płytek staje się coraz modniejszym i częstszym trendem wnętrzarskim. Dzieje się tak z wielu względów. Przede wszystkim, nadaje ona pomieszczeniu elegancji. Po drugie wpływa na jego estetykę. Pomaga również zachować w łazience ład i porządek.

Aby jednak rzeczywiście kafelkowa kabina prysznicowa, spełniała przedstawione powyżej funkcje, powinna być odpowiednio wykonana. Liczy się tu głównie precyzja oraz staranność. Ważne jest też zastosowanie odpowiedniej zaprawy. Nie bez znaczenia są tu również wzory i techniki kładzenia płytek. Dla lepszego i trwalszego efektu specjaliści doradzają rozwiązanie typu kolorowe płytki i szara fuga. Ma to związek z łatwiejszym utrzymaniem jak i doprowadzeniem do czystości naszej kafelkowej kompozycji.

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z podobnym zadaniem, lepiej zlecić je zawodowcom. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na odpadnięcie kafelków lub – co gorsza – przeciekanie wody.

Udostępnij na:
0
0