Nowoczesne meble do biura

[Głosów:0    Średnia:0/5]

funkcjonalne-meble-biuroweWspółczesne biura różnią się od tych, które funkcjonowały dawniej. Dziś o wiele więcej czasu i uwagi poświęca się głównie na usprawnienie wykonywanych przez konkretnych pracowników zadań. Dzięki temu praca księgowej, sekretarki czy informatyka staje się o wiele łatwiejsza. Dotyczy to głównie wyposażania pokojów pracowniczych. Mowa tu głównie o nowoczesnych meblach do biura. Dzięki ich właściwemu doborowi praca zatrudnianych w biurach osób staje się nie tylko bardziej efektywna, ale przede wszystkim nieporównywalnie komfortowa. Przykładem tego typu mebli są między innymi nowoczesne krzesła i fotele biurowe. Spójrzmy, czym różnią się one od tych tradycyjnych.

Nowoczesne siedziska do biur dostępne są w trzech różnych wariantach. Są to tak zwane systemy ruchowe. Dzieli się je na trzy grupy. Pierwsza z nich to system RELAX. Jest on wykorzystywany głównie w siedziskach typu krzesła i fotele do gabinetu. System ten umożliwia płynne regulowanie oparcia i siedziska. Tego typu siedziska mają również wbudowany system blokowania ustawienia siedziska, w pozycji odpowiedniej do pracy oraz możliwość „bujania się” w przód i tył a także na boki. Do omawianej grupy można zaliczyć również skórzane fotele obrotowe.

Dwie kolejne klasy systemów ruchowych, w jakie wyposażane są najczęściej siedziska biurowe to tak zwany KOMFORT oraz ERGO. Są one głównie montowane w przypadku siedzisk pracowniczych takich jak chociażby wygodne krzesła komputerowe oraz równie komfortowe w użytkowaniu krzesła biurkowe. System, o jakim mowa, to przede wszystkim takie możliwości jak: regulowanie wysokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia, amortyzacja siedziska oraz mechanizm dostosowywania się do wagi użytkownika. W tej grupie mogą również znaleźć się niektóre krzesła dla informatyków oraz bardziej komfortowe i krzesła i fotele do sekretariatów, szczególnie tych, w których pracuje się do 8 lub więcej godzin. Wymienione tu systemy ruchowe pozwalają również ustawić siedzisko tak, by przy zmianie pozycji czy układu ciała, kręgosłup nie pozostawał bez oparcia. Tego typu systemy pozwalają również na długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji bez odczuwalnych skutków. Wyposażone są w nie także niektóre krzesła konferencyjne. Z racji na zapewnienie wysokiej wygody w czasie ich użytkowania można również zaliczyć do tej grupy siedzisk ławki i krzesła do recepcji.

Wybierając tego rodzaju nowoczesne siedziska biurowe, należy wziąć pod uwagę głównie czas spędzany przed komputerem, przy stoliku czy biurku. Następnie stosownie do niego wybrać odpowiedni system ruchowy. W razie wątpliwości zawsze warto dopytać sprzedawcy lub konsultanta.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz